Kližan prehral s hráčom tretej stovky, Švajčiarsko vedie v Davisovom pohári nad Slovenskom

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom sa začalo lepšie pre hosťujúci tím.

Martin Kližan v úvodnej piatkovej dvojhre nepotvrdil úlohu papierového favorita a v bratislavskej AXA aréne podľahol 286. hráčovi rebríčka ATP Sandrovi Ehratovi 2:6, 6:7 (7).

Dvadsaťosemročný tenista si pripísal prvé víťazstvo v reprezentačných farbách Švajčiarska, ktoré sa tak ujalo vedenia 1:0 na zápasy. O vyrovnanie skóre sa v piatok bude snažiť Andrej Martin, ktorý si zmeria sily so švajčiarskou jednotkou Henrim Laaksonenom.

Úvodný set zápasu trval iba 28 minút a jednoznačným spôsobom ho ovládol švajčiarsky tenista. Pri svojom prvom podaní stratil len dve loptičky, využil obe brejkbalové príležitosti a prvé dejstvo opanoval pomerom 6:2.

Do druhého setu vstúpil Martin Kližan čistou hrou, pokračoval v aktivite, ale tá so sebou prinášala aj veľké množstvo nevynútených chýb.

V jedenástej hre prišiel o svoje podanie, Ehrat bol dve loptičky od víťazstva, ale napokon musel o osude druhého setu rozhodnúť tajbrejk. V skrátenej hre mal navrch Švajčiar, ktorý za stavu 8:7 premenil druhý mečbal.

Davisov pohár 2019

I. skupina euro-africkej zóny

SLOVENSKO – ŠVAJČIARSKO 0:1 po piatkovej I. dvojhre
(13. – 14. septembra, Bratislava, antuka pod otvorenou strechou v AXA aréne NTC)

Viac k témam: Davis Cup, Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Kližan prehral s hráčom tretej stovky, Švajčiarsko vedie v Davisovom pohári nad Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.