Kiska, Fico aj Lajčák vyjadrili sústrasť pozostalým po obetiach útoku v Barcelone

349685_barcelona_utok 6 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska vyjadril sústrasť pozostalým po obetiach teroristického útoku, ktorý sa stal dnes podvečer v španielskej Barcelone. Útočník v bielej dodávke narazil do davu ľudí na rušnej ulici Las Ramblas. Podľa španielskych médií si útok zatiaľ vyžiadal 13 obetí a desiatky zranených. „Veľmi smutné správy z Barcelony. Vyjadrujem najhlbšiu sústrasť všetkým rodinám postihnutým týmto teroristickým útokom,“ uviedol Kiska na svojom twitterovom konte.

Very sad news from #Barcelona today. Deepest condolences to all the families affected by this terrorist attack.
— Andrej Kiska (@Andrej_Kiska) 17. srpna 2017

Sústrastné slová adresoval pozostalým po obetiach i premiér Robert Fico. „Bezpečnosť je prvoradou prioritou, ktorú musí svojim ľuďom zabezpečiť Európa i Slovensko. Nikdy nevieme vylúčiť vražedné konanie jednotlivcov, ale vždy sa proti podobným hrozbám lepšie a účinnejšie bojuje spoločne. Úprimnú sústrasť celému Španielsku,“ napísal predseda vlády na svojom facebookovom profile.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

Teroristický útok odsúdil aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák. „To čo sa dnes stalo v Barcelone je desivé a ohavné. Moje srdce krváca pre stratené životy nevinných. Páchatelia musia byť postavení pred spravodlivosť!“ uviedol šéf slovenskej diplomacie na svojom twitterovom konte.

Odporúčame:
Teroristický útok v Barcelone: Dodávka na Las Ramblas zrazila niekoľkých ľudí na chodníku (aktualizované)

Dnes v podvečer na barcelonskej ulici Las Ramblas zrážala dodávka ľudí na chodníku, španielska polícia vyšetruje útok ako teroristický čin. Informuje o tom denník El País, ktorý sa odvoláva na nemenované policajné zdroje. Podľa medializovaných informácií si útok vyžiadal najmenej 13 obetí a desiatky zranených. Ako agentúru SITA informoval hovorca ministerstva zahraničia Peter Susko, ministerstvo zatiaľ nekontaktoval so žiadosťou o pomoc žiaden slovenský občan. O tom, či sú medzi obeťami útoku aj Slováci, zatiaľ nemá ministerstvo žiadne informácie.

Viac k témam: Barcelona, teroristický útok v Barcelone, terorizmus, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiska, Fico aj Lajčák vyjadrili sústrasť pozostalým po obetiach útoku v Barcelone © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2017