Kim Čong-un je podľa médií na ceste do Vietnamu, kde ho čaká summit Trumpom

380520_trump_kim_summit_96989 a91087b5b96c43849d2278497f6feb50 676x451.jpg

HANOJ 24. februára (WebNoviny.sk) – Severokórejské štátne médiá potvrdili, že vodca krajiny Kim Čong-un je na ceste do Vietnamu, kde ho čaká summit s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Severokórejská tlačová agentúra KCNA v nedeľu skoro ráno uviedla, že Kima sprevádza hlavný vyjednávač Kim Jong-čchol aj sestra Kim Jo-čong.

Reportér agentúry The Associated Press v sobotu informoval, že vlak podobný tomu, aký používa severokórejský líder, prekročil hranice s Čínou. Ruská tlačová agentúra TASS predtým uviedla, že Kim odcestoval vo svojom vlaku z Pchjongjangu.

Vietnamské ministerstvo zahraničia rovnako v sobotu oznámilo, že severokórejský líder pricestuje do krajiny na pozvanie prezidenta Nguyena Phu Tronga v „nadchádzajúcich dňoch“. Cesta do Vietnamu cez Čínu môže trvať Kimovi viac než dva dni.

V poradí už druhý summit Kima a Trumpa sa uskutoční 27. až 28. februára v Hanoji. Prvé stretnutie oboch lídrov sa konalo v júni minulého roka v Singapure. Spojené štáty dúfajú, že sa Kim vo Vietname zaviaže k denuklearizácii Kórejského polostrova.

Viac k témam: KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, summit
Zdroj: Webnoviny.sk – Kim Čong-un je podľa médií na ceste do Vietnamu, kde ho čaká summit Trumpom © SITA Všetky práva vyhradené.

24. februára 2019