KDH by sa dostalo do parlamentu, Kollárovo hnutie by chýbalo

Do parlamentu by sa podľa prieskumu agentúry Polis pre agentúru SITA dostalo sedem strán.BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Ak by parlamentné voľby boli teraz, najviac hlasov by získala strana Smer-SD, a to 26,2 percenta. Nasledovala by za ňou strana SaS, ktorú by podporilo 16,6 percenta voličov a na treťom mieste by skončila strana SNS so ziskom 13,5 percenta hlasov.

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis pre agentúru SITA, ktorý agentúra Polis uskutočnila od 25. júna do 1. júla na vzorke 1 433 respondentov starších ako 18 rokov, na území celej SR.

Do parlamentu by sa na základe výsledkov prieskumu dostalo sedem strán. Štvrté miesto by obsadila strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 10,7 percenta voličských hlasov. Hnutie OĽaNO – NOVA by získalo rovných 9 percent. Do parlamentu by prešli aj Most-Híd so ziskom 5,4 percenta hlasov a KDH, ktoré by volilo 5,1 percenta voličov.

Naopak, pred bránami parlamentu by ostali Sme rodina – Boris Kollár (4,8 percenta), SMK-MKP (4,5 percenta) či #Sieť (1,1 percenta hlasov). Agentúra Polis vyrátala preferencie zo 60-percentnej volebnej účasti. Nerozhodnutých bolo 20 percent respondentov, voliť by nešlo tiež 20 percent respondentov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016