Kazaň ukončila zmluvu s Ďalogom, limituje ho zranenie

Marek Ďaloga prišiel do Kazane pred rokom, kontrakt mal do konca ročníka 2016/17. KAZAŇ 13. augusta (WebNoviny.sk) – Cesty slovenského hokejového reprezentanta Mareka Ďalogu a klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Ak Bars Kazaň sa podľa ruských médií rozišli. Vedenie klubu z Tatarstanu podľa zdrojov magazínu Sport BO rozviazalo s 27-ročným obrancom zmluvu. Ďaloga necestoval s mužstvom podľa klubového webu už ani na turnaj do Rigy. Ak Bars už angažoval fínskeho obrancu Atteho Ohtamaau.

Ďaloga prišiel do Kazane pred rokom, kontrakt mal do konca ročníka 2016/17. V minulej sezóne odohral 33 stretnutí KHL, v ktorých strelil jeden gól a na ďalších päť prihral. V druhej polovici ročníka ho výrazne limitovali zdravotné problémy. Pre problémy s kolenom vynechal aj májové majstrovstvá sveta v Rusku a stále nie je úplne v poriadku, aj keď nastúpil v troch prípravných stretnutiach.

„Stále ho trápi zranenie, pre ktoré neabsolvoval ani svetový šampionát. Raz ho noha bolí, potom nie. Hovorí, že je všetko v poriadku, ale noha ho stále trápi,“ uviedol pred pár dňami podľa R-Sport tréner Ak Bars Zinetula Biľaletdinov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2016