Kancelárka Merkelová bude v Bratislave rokovať s premiérmi V4 a stretne sa aj s prezidentom Kiskom

402139_07 13 676x491.jpg

BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Na Slovensko vo štvrtok príde nemecká kancelárka Angela Merkelová. Čaká ju bilaterálne rokovanie aj účasť na schôdzke premiérov Visegrádskej štvorky.

Pozvanie premiéra Pellegriniho

Merkelová príde do Bratislavy na pozvanie premiéra Petra Pellegriniho, s ktorým bude rokovať dopoludnia. Popoludní sa stretne s prezidentom Andrejom Kiskom. S premiérom bude na Bratislavskom hrade hovoriť o bilaterálnych otázkach, ale aj aktuálnej situácii v Európskej únii.

Následne sa nemecká kancelárka stretne s premiérmi V4 – slovenským premiérom Pellegrinim, českým predsedom vlády Andrejom Babišom, maďarským premiérom Viktorom Orbánom a poľským šéfom vlády Mateuszom Morawieckim.

Výročie politických zmien v strednej Európe

Hlavnou témou bude predovšetkým príprava nového viacročného finančného rámca EÚ na roky 2021 – 2027, nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu či budúcnosť EÚ. Premiéri V4 si spolu s Angelou Merkelovou pripomenú 30. výročie politických zmien v strednej Európe.

Angela Merkelová navštívila Bratislavu naposledy 20. októbra 2014. Vtedy jej ako tretej žene v histórii udelili čestný doktorát na Univerzite Komenského. Vo februári 2011 sa už raz v Bratislave zúčastnila na vrcholnej schôdzke krajín Visegrádskej skupiny.

Viac k témam: Európska únia, V4 Visegrádska štvortka
Zdroj: Webnoviny.sk – Kancelárka Merkelová bude v Bratislave rokovať s premiérmi V4 a stretne sa aj s prezidentom Kiskom © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2019