Kanaďan Corey Perry ziskom zlata rozšíril Triple Gold Club

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou (triumf na OH, MS a zisk Stanleyho pohára).MOSKVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje držiteľov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí – Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má po svetovom šampionáte 2016 v Rusku už 27 členov.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Pred rokom po triumfe na MS v Česku sa medzi hokejovú „smotánku“ dostal kanadský útočník Sidney Crosby, na šampionáte v Rusku sa medzi elitu pridal jeho krajan Corey Perry.

Obrazom: Finále MS v hokeji medzi Fínskom a Kanadou

Odporúčame:

Video: Rusi poľahky porazili Američanov a získali bronz

Video: Fíni vo finále MS neskórovali, Kanada obhájila zlato

V Triple Gold Clube je v súčasnosti desať Kanaďanov, deväť Švédov, šesť Rusov a dvaja Česi. Ako najmladší sa do prestížneho klubu dostal Kanaďan Jonathan Toews, ktorý zlatú trojkorunu získal v roku 2010 vo veku 22 rokov a 42 dní. Okrem 27 hokejistov sa všetky potrebné ocenenia podarilo pozbierať aj jednému trénerovi – Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou
– triumf na OH aj MS a zisk Stanleyho pohára

Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.), Sidney Crosby (Kan.), Corey Perry (Kan.)

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016