Juventus má nového kouča, do Turína prichádza z londýnskej Chelsea Maurizio Sarri

377179_italy_soccer_napoli_coach_20031 a0dd983e116946b3880b3e6892d914f3 676x453.jpg

BRATISLAVA 16. júna (WebNoviny.sk) – Taliansky futbalový tréner Maurizio Sarri v nasledujúcej sezóne povedie futbalistov Juventusu Turín.

Po roku strávenom na Britských ostrovoch sa 60-ročný tréner vracia na Apeninský polostrov, kde v minulosti pôsobil ako hlavný tréner Perugie, Empoli či viedol Mareka Hamšíka v tíme SSC Neapol. Sarri podpísal s úradujúcim talianskym šampiónom zmluvu na tri roky.

Maurizio Sarri predošlú sezónu strávil ako manažér londýnskej Chelsea, s ktorou obsadil v najvyššej anglickej súťaži tretie miesto. Okrem toho uspel vo finále Európskej ligy UEFA, kde mestského rivala Arsenal zdolali „The Blues“ po výsledku 4:1.

„Maurizio odchádza z Chelsea s poďakovaním od nás všetkých za prácu, ktorú so svojimi asistentmi počas sezóny odviedol,“ skonštatovala riaditeľka klubu Marina Granovská.

Londýnčania sú momentálne bez trénera, ale vo veľkom sa hovorí o príchode klubovej legendy Franka Lamparda. Maurizio Sarri nahradí na poste trénera Juventusu Massimiliana Allegriho, ktorý viedol „starú dámu“ päť sezón.

V každej z nich vyhral domácu súťaž a pridal aj ďalšie štyri pohárové triumfy. Titul v Lige majstrov mu ale ušiel, aj napriek minuloročnému príchodu hviezdneho Portugalčana Cristiana Ronalda.

Viac k témam: FC Chelsea, Juventus Turín
Zdroj: Webnoviny.sk – Juventus má nového kouča, do Turína prichádza z londýnskej Chelsea Maurizio Sarri © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júna 2019