Jojka dostala pokutu 10 000 eur, zákon porušila aj Markíza

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udeľovala pokuty.BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila na svojom utorkovom zasadnutí vysielateľovi MAC TV, s.r.o. (programová služba JOJ) pokutu vo výške 10 000 eur.

Ako agentúru SITA informoval Martin Dorociak z právneho a licenčného odboru rady, dôvodom bolo porušenie zákona o vysielaní a retransmisii v časti ochrana ľudskej dôstojnosti, ku ktorému podľa RVR došlo štvrtého marca 2013 o 19:36 odvysielaním príspevku Nechtiac zrazil kamaráta v programe Noviny.

Pokutu 3000 eur rada uložila vysielateľovi MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o. za to, že spomínaný zákon porušil v časti ochrana maloletých. K porušeniu zákona podľa rady došlo tým, že 16. júla 2016 o 20:33 odvysielala TV MARKÍZA program Majstrovský plán, ktorý označila ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov.

Poskytovateľa audiovizuálnej mediálnej služby na požiadanie MAC TV, s.r.o. (na stránke www.joj.sk) pokutovala rada za porušenie zákona v časti ochrana ľudskej dôstojnosti. K porušeniu podľa RVR došlo 13. marca 2013 poskytovaním programu s názvom „Martina (†28) prešiel kamarát. Videla to jeho mama“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2017