Ján Kozák sa teší na Vianoce, na Štefana bude pozerať futbal

Tréner Ján Kozák bol kedysi búrlivák, teraz sa z neho stal viac domáci typ, čo sa prejavuje aj počas sviatkov.KOŠICE 23. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalový tréner Ján Kozák (61) sa na tohtoročné Vianoce teší ako na každé iné. Nič na tom nezmenil historický postup slovenských futbalistov pod jeho vedením na majstrovstvá Európy či množstvo sprievodných akcií, ktoré súvisia s tým, že sa stal vyhľadávanou osobnosťou.

Odporúčame:

Sagan je športovým kráľom, najlepším kolektívom futbalisti

„Tak som bol odmala vychovaný, že sa teším na Vianoce. Kým rodičia žili, schádzali sme sa počas sviatkov všetci doma v Matejovciach. Ja s rodinou, sestra s rodinou. Žiaľ, už obaja umreli, je rad na nás prebrať štafetu. Vždy som rád, keď sa opäť ako rodina zídeme. Najlepší pocit mám vtedy, keď si všetci sadneme k spoločnému stolu. My dvaja s manželkou, syn aj dcéra s rodinami, čiže deväť ľudí,“ uviedol Ján Kozák na vianočnú tému.

Na starosti má stromček

Prezradil, že z vianočných povinností či zvykov má dlhodobo na starosti stromček, manželka zasa finalizuje darčeky a slávnostnú večeru. Apropos, darčeky. Aký má k ním vzťah chlap po šesťdesiatke a ako si spomína na tie z detstva?

„Nikdy mi nešlo o veľké darčeky alebo o ich množstvo. Dôležité je spomenúť si na druhého. Keď som bol chlapec, potešila ma futbalová lopta či korčule. Doma nebola hojnosť, ale na to sa vždy našlo. A kto mal futbalovú loptu, už mal aj kamarátov. Tak to bolo kedysi na dedine a to bola veľká výhoda,“ vravel Kozák.

Reprezentačný tréner pridal aj príhodu, za akých okolností prestal veriť, že darčeky nosí Ježiško. „Niečo sa nám so sestrou nezdalo a začali sme kutrať v skriniach. Čo sme tam videli, sa potom zrazu objavilo pod stromčekom. Nikdy sme sa k tomu nepriznali, že sme to našli už skôr. Báli sme sa priznať, že sme čosi hľadali a po druhé – chceli sme urobiť radosť aj rodičom,“ priznal Ján Kozák po rokoch.

Na Štefana bude pozerať anglickú ligu

Tréner s bohatými skúsenosťami bol kedysi búrlivák, teraz sa z neho stal viac domáci typ, čo sa prejavuje aj počas sviatkov. „Duch Vianoc sa možno vo všeobecnosti vytráca, ale ja to neriešim. Snažím sa, aby u nás doma to stále malo svoje čaro. Neskôr sa zasa celá rodina zídeme na Silvestra. Do podnikov už chodíme menej, uznávame skôr príchod Nového roka v papučiach,“ uviedol s úsmevom na tvári.

Napriek sviatočnej atmosfére a dodržiavaniu vianočných zvykov bývalý reprezentant a dnes úspešný tréner v sebe nezaprie futbalového obdivovateľa. A to ani počas najkrajších sviatkov v roku. „Či dokážem počas Vianoc nemyslieť na futbal? Áno, ale keď sa na Štefana začne hrať aspoň anglická liga, mám sa na čo pozerať. Futbal je síce moje zamestnanie, ale zároveň ma stále neskutočne baví. Teším sa na každý dobrý zápas. Rozhodne si ho nepozriem len preto, že musím,“ dodal Ján Kozák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. decembra 2015