Jakub Grigar vyhral semifinále, v Riu zabojuje o medailu

Finále K1 mužov sa na Štadióne Whitewater vo štvrti Deodoro začína o 20:15.RIO DE JANEIRO 10. august (WebNoviny.sk) – Po Matejovi Beňušovi bude vo svojej premiére na olympijských hrách bojovať o medaily aj ďalší slovenský vodný slalomár Jakub Grigar. V stredajšom semifinále kategórie K1 na OH v Riu de Janeiro 19-ročný Lipták Grigar predviedol suverénny výkon a ako jediný z 15-členného štartovného poľa dosiahol čas pod 90 sekúnd (88,84 s). Víťazný Grigar zdolal druhého v konečnom poradí, svoj veľký vzor Čecha Jiřího Prskavca, o 1,78 s.

Odporúčame:

Skvelý Matej Beňuš na olympiáde získal striebornú medailu

Obaja predviedli čisté jazdy bez trestných sekúnd rovnako ako celkovo tretí Brit Joseph Clarke (90,67). Finále s desiatkou najlepších lodí sa na Štadióne Whitewater v štvrti Deodoro začne ešte v stredu večer o 20.15 h SELČ. Najmladší člen slovenského tímu kanoistov na divokej vode v Riu Grigar vďaka svojmu suverénnemu výkonu v semifinále sa vo finále predstaví ako posledný desiaty.

„Konečne sme videli poriadnu jazdu. Kubovi to kĺzalo od štartu až do cieľa. Dúfam, že na to nadviaže aj vo finále. Jazda zo semifinále by vo finále mohla stačiť na medailu,“ zhodnotil Grigarov výkon jeho reprezentačný kolega, resp. súper Martin Halčin v štúdiu RTVS.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – šiesty deň

Grigar si postup na svoje prvé olympijské hry vybojoval v internej kvalifikácii slovenských kajakárov v súboji s Martinom Halčinom a Andrejom Málekom. Grigar prežíva rok splnených snov. Okrem postupu na OH sa stal majstrom Európy do 23 rokov v poľskom Krakove a v španielskom Seu d´Urgell sa vďaka druhému miestu prvýkrát v kariére dostal na stupne víťazov v pretekoch Svetového pohára. „V Brazílii chcem skončiť čo najvyššie, to je jasné. Budem však rád, keď pôjdem domov spokojný sám so sebou,“ zaželal si Grigar ešte pred odchodom na vrchol sezóny do Ria.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016