Izraelská vláda schválila vyšetrovanie bývalého premiéra Netanjahua

420720_zidia 676x451.jpg

23.1.2022 (Webnoviny.sk) – Izraelská vláda v nedeľu schválila vyšetrovania nákupu ponoriek a iných vojnových plavidiel z Nemecka, do ktorých sú zapletené osoby blízke bývalému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi.

Úplatkársky škandál sa týka nákupu vojenských plavidiel od nemeckej spoločnosti Thyssenkrupp za 2 miliardy dolárov. Bývalého premiéra v tomto prípade vypočúvali, nebol však označený za podozrivého. Súčasný izraelský premiér Naftali Bennett uviedol, že jediným hľadiskom pri vyšetrovaní je bezpečnosť Izraela.

Schválenie vyšetrovania prišlo viac ako rok po tom, ako minister obrany Benny Gantz odsúhlasil vyšetrovanie Netanjahuovej úlohy v tejto kauze. Bývalý izraelský premiér Ehud Barak v nedeľu označil túto záležitosť za „najvážnejší korupčný škandál v dejinách Izraela“. Netanjahu čelí vyšetrovaniu v troch ďalších korupčných kauzách a akékoľvek pochybenie popiera.

(1 EUR = 1,1348 USD)

Viac k témam: Vojnové lode, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Izraelská vláda schválila vyšetrovanie bývalého premiéra Netanjahua © SITA Všetky práva vyhradené.

23. januára 2022