Islamský štát vyzval na útoky na Západe počas ramadánu

Abú Muhammad Adnání v audionahrávke zverejnenej prostredníctvom mediálneho orgánu IS – Furkán – nalieha, aby militanti nešetrili životy civilistov. KÁHIRA 22. mája (WebNoviny.sk) – Extrémistická skupina Islamský štát (IS) vyzvala prostredníctvom najnovšie publikovaného posolstva svojich podporovateľov, aby počas nadchádzajúceho moslimského pôstneho mesiaca ramadán podnikli útoky na Západe. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

„Ramadán je mesiacom invázie a džihádu (svätej vojny),“ prihovára sa na zvukovej nahrávke hovorca IS abú Muhammad Adnání. Citovaný odkaz bol podľa neho určený najmä bojovníkom a stúpencom kalifátu IS v Európe a Amerike. Začiatok ramadánu pripadá podľa DPA v tomto kalendárnom roku na prvé júnové dni.

Abú Muhammad Adnání v 32-minútovej audionahrávke zverejnenej prostredníctvom mediálneho orgánu IS – Furkán – nalieha, aby militanti nešetrili životy civilistov. Majú byť odvetou za Spojenými štátmi koordinovanú leteckú koalíciu, ktorá bombarduje pozície IS v Iraku a Sýrii.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016