Islamisti v Nemecku mali plánovať útok, už ich má polícia

Ďalšie razie podnietilo zatknutie sýrskeho žiadateľa o azyl v meste Mutterstadt, ktorý údajne plánoval útok na zápase futbalovej Bundesligy.DUISBURG 11. augusta (WebNoviny.sk) – Pre podozrenie z plánovania bombového teroristického útoku rozhodla prokuratúra v nemeckom meste Duisburg o zadržaní troch obyvateľov utečeneckého tábora v meste Dinslaken v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

Na túto trojicu mužov by mali v dohľadnom čase vydať zatykač, uviedol dnes pre DPA hlavný žalobca Detlef Nowotsch. Prvého z troch podozrivých islamistov zatkli v stredu ráno, dvoch ďalších ešte večer v ten istý deň. Viac podrobností o údajných plánoch na útok bezprostredne nie je známych.

Odporúčame:

Nemci majú 27-bodový návrh protiteroristických opatrení

Nemecká polícia podnikla v stredu ráno aj razie proti trom predpokladaným islamským extrémistom v niekoľkých mestách na západe krajiny a zatkla jedného podozrivého. Okrem iného sa uskutočnili v Duisburgu, Dortmunde, Hildesheime a Tönisvorste v spolkových krajinách Severné Porýnie-Vestfálsko a Dolné Sasko.

Razie podnietilo piatkové zatknutie sýrskeho žiadateľa o azyl v meste Mutterstadt, ktorý údajne plánoval útok na zápase futbalovej Bundesligy. Úrady tohto 24-ročného Sýrčana vyšetrujú tiež ohľadom podozrenia z členstva v IS a z konania v mene vysokopostaveného člena tejto džihádistickej skupiny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. augusta 2016