Islamista, ktorý odrezal hlavu šéfovi, sa obesil v cele

Yassin Salhi sa koncom júna priznal, že odrezal hlavu svojmu šéfovi a položil ju na plot továrne neďaleko Lyonu. Paríž 23. decembra (WebNoviny.sk) – Muža, ktorý začiatkom leta odrezal v chemickej továrni neďaleko francúzskeho mesta Lyon hlavu svojmu zamestnávateľovi, našli obeseného v cele. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na francúzsku agentúru AFP. Správa väznice na parížskom predmestí Fleury-Mérogis uviedla, že Yassin Salhi (35) sa pravdepodobne obesil počas noci.

Obrazom: Islamista odrezal hlavu svojmu šéfovi

Salhi sa koncom júna priznal, že odrezal hlavu svojmu šéfovi a položil ju na plot továrne patriacej americkej chemickej spoločnosti Air Products vo francúzskej obci Saint-Quentin-Fallavier neďaleko Lyonu. Salhiho neskôr chytili a spacifikovali, keď sa na uvedenom mieste pokúšal použiť nádoby s horľavými chemikáliami.

Salhi bol francúzskym úradom známy a polícia si o ňom v roku 2006 začala viesť záznamy pre podozrenie z napojenia na radikálnych islamistov, ale prípad v roku 2008 uzavrela. Muž poprel islamistické motívy svojho útoku pri Lyone a vyhlásil, že násilia sa dopustil po konflikte so šéfom a kvôli problémom vo svojom manželstve.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. decembra 2015