IS podniká na vojakov v Ramádí samovražedné útoky autami

Iracká armáda opäť dobyla centrum mesta 28. decembra 2015, ale extrémisti sa stále ukrývajú v niektorých častiach Ramádí.Bagdad 2. januára (WebNoviny.sk) – Militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) začali podnikať samovražedné útoky v západoirackom Ramádí, niekoľko dní po tom, čo ich vojaci vyhnali z centra mesta. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na dnešné oznámenie irackej armády.

Brigádny generál Ahmad Biláwí uviedol, že militanti v predchádzajúci deň uskutočnili celkovo sedem samovražedných bombových útokov autami na bezpečnostné sily, a to v dvoch štvrtiach na okraji Ramádí.

Medzi obeťami boli aj vládni vojaci, ale Biláwí nevedel poskytnúť presné údaje. Dodal, že vojaci odrazili útoky a nestratili žiadne územie.

Ramádí – hlavné mesto rozsiahlej provincie Anbár – padlo do rúk militantov IS v máji. Bola to veľká prehra irackých síl, podporovaných Spojenými štátmi. Iracká armáda opäť dobyla centrum mesta v pondelok 28. decembra 2015, ale povstalci sa stále ukrývajú v niektorých častiach Ramádí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2016