Iracké sily ovládli poslednú baštu Islamského štátu v Ramádí

Irackí vojaci budú teraz postupne prehľadávať ďalšie časti mesta a likvidovať tam prípadné posledné skupiny ukrývajúcich sa islamistov.Bagdad 27. decembra (WebNoviny.sk) – Iracké ozbrojené sily ovládli vládny komplex v Ramádí, ktorý bol poslednou baštou extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) v tomto strategicky významnom meste na západe Iraku. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu irackej armády.

„Ovládnutie komplexu znamená porážku Islamského štátu v Ramádí,“ vyhlásil hovorca Sabah Numání. Celý komplex je podľa neho plne pod kontrolou vládnych síl a nenachádzajú sa v ňom už žiadni ozbrojenci IS.

Irackí vojaci budú teraz postupne prehľadávať ďalšie časti mesta a likvidovať tam prípadné posledné skupiny ukrývajúcich sa islamistov. Vzdušnú podporu ofenzíve v Ramádí poskytujú lietadlá medzinárodnej koalície pod vedením USA.

Ramádí, metropolu západoirackej provincie Anbár, vzdialenú asi 110 kilometrov západne od Bagdadu, dobyli bojovníci IS v máji tohto roku.

Znovuzískanie Ramádí by bolo irackú armádu významnou psychologickou vzpruhou pri plánovanom ťažení na Mósul, druhé najväčšie iracké mesto, ktoré taktiež kontroluje Islamský štát.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. decembra 2015