Inštitút urbánneho rozvoja spúšťa prieskum

BRATISLAVA 26. januára (WBN/PR) – Napriek tomu, že výstavba a investičný rozvoj majú stúpajúci trend a sú nevyhnutnou súčasťou rozvoja moderných miest a spoločností, vnímanie samotných investorov a developerov verejnosťou je stále negatívne. Pociťujú to aj členovia Inštitútu urbánneho rozvoja, ktorý združuje viaceré profesie z oblasti urbanizmu a tvorby krajiny. Patria medzi ne nielen developerské spoločnosti, ale aj architektonické štúdiá, inžinieri, projektanti a stavebné firmy.

„Aby sme mohli relevantne pristúpiť k vysvetleniu významu investičných projektov a činnosti samotných developerov, rozhodli sme sa zrealizovať prieskum verejnej mienky. Na základe jeho výsledkov a vyjadrení občanov budeme môcť konkrétnejšie reagovať na doterajšie tvrdenia a názory,“ informuje predseda IUR Ing. Juraj Suchánek.

Telefonický prieskum bude realizovať agentúra Focus na vzorke 1000 respondentov vo veku 18 až 65 rokov. Z toho 500 opýtaných bude z Bratislavy a zvyšná polovica respondentov bude z regionálnych miest Žilina, Banská Bystrica a Košice. Cieľom prieskumu je zistiť vnímanie slova developer a s ním súvisiace názory, skúsenosti a pocity obyvateľov Slovenska. Rovnako budú predmetom prieskumu otázky týkajúce sa znalosti financovania investičných projektov, ale aj postup pri schvaľovaní projektov v súlade s územným plánom.

Závery prieskumu budú podkladom na realizáciu informačnej kampane IUR, ktorá má ambíciu zvýšiť povedomie laickej a odbornej verejnosti o vplyve a význame investičných projektov na rozvoj spoločnosti. Jej súčasťou bude napríklad takzvaný Šlabikár developera vysvetľujúci postupy a jednotlivé kroky investorov od A po Z.

Výsledky a analýza prieskumu budú zverejnené na tlačovej konferenciu začiatkom marca 2016.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2016