Iniciatíva Za slušné Slovensko sa pustila do Sakovej pre zásahy do vyšetrovania vraždy Kuciaka

393193_karolina farska juraj seliga katarina nagy pazmany tana sedlakova peter nagy jakub kratochvil 676x484.jpg

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Oddelenie vyšetrovania prípravy vraždy prokurátora Maroša Žilinku a bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica od vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka je zo strany ministerky vnútra Denisy Sakovej politickým zásahom. Uvádza sa to vo vyhlásení iniciatívy Za slušné Slovensko.

Hovorila, že nebude zasahovať

„Ona, ktorá ešte pred pár dňami hovorila o tom, ako zasahovať nebude a nemá informácie z vyšetrovania, v stredu do vyšetrovania s chabými argumentmi vstupuje z pozície moci,“ uvádza iniciatíva s tým, že kroky ministerky nemajú žiadnu právnu logiku.

Saková sa podľa predstaviteľov iniciatívy snaží urobiť všetko preto, aby pomohla zamiesť pod koberec prípadné zistenia, ktoré môžu smerovať k špičkám Smeru alebo bývalého vedenia polície.

„Denisa Saková ničí dôveru verejnosti v políciu, podkopáva nohy čestným a slušným policajtom a vyšetrovateľom. Žiadame ju, aby do vyšetrovania nezasahovala a aby zrušila svoje rozhodnutie rozdeliť vyšetrovanie a vytvárať nový vyšetrovací tím,“ vyhlásili predstavitelia iniciatívy. Zároveň ju vyzývajú, aby nechala vyšetrovateľov nerušene pracovať.

Prípad bude riešiť inšpekcia

Ministerka vnútra Denisa Saková v utorok odňala časť prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka, ktorá sa týka prípravy vraždy prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku a bývalého ministra vnútra a právnika Daniela Lipšica vyšetrovaciemu tímu Kuciak a dala ho Inšpekcii ministerstva vnútra SR.

To isté platí o vyšetrovaní prípravy vraždy námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. Ministerka tento krok odôvodnila snahou o zastavenie únikov informácií zo spisu.

Generálna prokuratúra SR dnes vydala stanovisko, v ktorom rozhodnutie označila za výsledok dohody a tiež odôvodnila nutnosťou prioritne vyšetriť dvojnásobnú vraždu.

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Iniciatíva Za slušné Slovensko sa pustila do Sakovej pre zásahy do vyšetrovania vraždy Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

6. februára 2019