IBM opäť vedie v patentoch

Spoločnosť IBM je lídrom v patentoch už 23 rokov za sebou. V roku 2015 sa jej podarilo zaregistrovať 7 355 patentov.

BRATISLAVA 13. januára (WBN/PR) – Spoločnosť IBM opäť kraľuje rebríčku patentov v Spojených štátoch amerických. Za minulý rok sa jej podarilo zaregistrovať spolu 7 355 patentov, vďaka čomu je lídrom patentového rebríčka už 23. rok za sebou. IBM sa vlani podarilo zaregistrovať rozmanitú škálu vynálezov, pričom zjavný je jej silný rast patentov v oblasti kognitívnych riešení a cloudu.

IBM je na vrchole patentového rebríčka Spojených štátov amerických už 23 rokov. Počas tohto obdobia sa výskumníkom a vynálezcom spoločnosti IBM podarilo zaregistrovať spolu vyše 88 tisíc patentov.

V oblasti kognitívnej výpočtovej techniky a umelej inteligencie, vynálezcovia spoločnosti IBM vyvinuli napríklad nové technológie, ktoré môžu pomôcť strojom naučiť sa rozpoznávať emócie. V kognitívnej ére nás budú stroje stále viac počúvať a hovoriť s nami. Skupina vedcov z IBM Research laboratória v Číne si dala patentovať systém, ktorý pomôže strojom interpretovať emócie jednotlivých slov, a tie potom budú môcť s nami konverzovať prirodzenou cestou.

Na rozdiel od tradičných počítačov, sa kognitívne systémy budú vedieť poučiť z vlastných skúseností. Tím vedcov spoločnosti IBM vynašiel technológiu, ktorá pomáha počítačom porozumieť nášmu jazyku pri vzájomnej interakcii s ľuďmi. Cieľom je pomôcť počítačom zistiť, či sú v interakcii s človekom alebo strojom. Vynález by mohli využiť napríklad web stránky, ktoré predávajú napríklad vstupenky na koncerty a kultúrne podujatia, pretože by mohli jednoducho identifikovať roboty riadené špekulantmi.

Rebríček firiem, ktorým sa v roku 2015 podarilo v Spojených štátoch amerických zaregistrovať najviac patentov:

1 – IBM – 7,355
2 – Samsung – 5,072
3 – Canon – 4,134
4 – Qualcomm – 2,900
5 – Google – 2,835
6 – Toshiba – 2,627
7 – Sony – 2,455
8 – LG Electronics – 2,242
9 – Intel – 2,048
10 – Microsoft – 1,956
Zdroj: IFI CLAIMS Patent Services

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. januára 2016