Hudba, torta, darčeky. V Riu oslavovali zlatých Škantárovcov

Slovenskí medailisti dostali ako darček špeciálne čiapky – Škantárovci zlaté a Beňuš striebornú.RIO DE JANEIRO 12. augusta (WebNoviny.sk) – Za zvukov ľudovej hudby do priestorov Slovenského domu v brazílskom Riu de Janeiro zavítala úspešná slovenská výprava reprezentantov vo vodnom slalome na Hrách XXXI. olympiády na čele so zlatými bratrancami Ladislavom a Petrom Škantárovcami.

Obrazom: Bratranci Škantárovci získali zlato

Privítanie od Františka Chmelára

Skúsení vodáci vo štvrtok ovládli súťaž deblkanoistov v perejach Štadióna Whitewater. Pred nimi prišli aj piaty medzi kajakármi Jakub Grigar, štvrtá najlepšia kajakárka Jana Dukátová aj strieborný singlkanoista Matej Beňuš. Nechýbali ani tréneri všetkých lodí Tomáš Mráz, Róbert Orokocký a Juraj Minčík.

Privítal ich prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár. „Pre prezidenta SOV nie je nič krajšie ako vítať v Slovenskom dome takýchto výnimočných športovcov. Musím im poďakovať za vynikajúcu reprezentáciu SR, zvlášť olympijským víťazom. Bratranci Škantárovci sem prichádzali ako robotníci, ktorí viac ako desať rokov ťažko pracovali, a odchádzajú ako olympijskí víťazi,“ povedal František Chmelár.

Zlatá medaila Škantárovcov:

Fantastické! Škantárovci získali na olympiáde zlatú medailu

Škantárovci predviedli životnú jazdu, stále im to nedochádza

Všetko je to v rodine, na zlato Škantárovcov reaguje aj svet

Vizitka Škantárovcov – zlatých medailistov z OH 2016

Ohlasy na zlato Škantárovcov: Waauu, úžasné, skvelá reklama

Špeciálne darčeky

Slovenskí medailisti dostali ako darček špeciálne čiapky – Škantárovci zlaté a Beňuš striebornú. Chýbať nesmela štátna hymna SR, prípitok a potom aj veľká torta, na vrchu ktorej boli vyobrazené olympijské kruhy z ovocia. Úspešní športovci sa potom na niekoľko desiatok minút utiahli do ústrania, kde si vychutnali guľáš či rezeň so zemiakovým pyré. Niektorí potom zamierili do ubytovacieho zariadenia, ďalší ešte zotrvali a tešili sa s hosťami z veľkého úspechu.

„Keď ma teraz niekto osloví ako olympijský víťaz, znie mi to úplne zvláštne. Asi si na to budem musieť chvíľu zvykať, pretože stále to bolo len v mojich ďalekých snoch a teraz je to skutočnosť. Ja tomu však stále príliš neverím. Pomaly si to začíname uvedomovať, ale ešte to bude trvať dlho, kým naplno precítime, čo sme dokázali,“ povedal Peter Škantár pre agentúru SITA, o necelý rok mladší Ladislav pokračoval: „Oslovenie olympijský víťaz mi znie neuveriteľne, pretože ma tak ešte nikto nikdy nevolal. Obaja sme veľmi šťastní, no stále tomu nemôžem uveriť. Dlho mi trvalo, kým som uveril tomu, že sme sa vôbec dostali na olympiádu a ešte dlhšie mi bude trvať, kým si uvedomím, že som olympijský víťaz.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016