Hrašnová bojovala do konca, ale v Riu nepostúpila do finále

Pre Martinu Hrašnovú to boli už tretie OH v kariére, no zatiaľ nedokáže povedať, či aj jej posledné alebo nie. Po ôsmom mieste z Pekingu 2008 nasledovala dvadsiata priečka v Londýne a teraz podobný neúspech v podobe 19. miesta v Riu de Janeiro.RIO DE JANEIRO 13. augusta (WebNoviny.sk) – Inak ako si sama predstavovala, dopadlo vystúpenie slovenskej kladivárky Martina Hrašnovej na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro.

Do poslednej chvíle verila, že to pôjde

Tridsaťtriročná členka VŠC Dukla Banská Bystrica na Olympijskom štadióne hneď v prvom pokuse kvalifikácie dosiahla výkon 67,63 metra a v ďalších dvoch hodoch sa už nedokázala zlepšiť. Hranica 70 m aj kvalifikačný limit 72 m zostali v jej prípade poriadne vzdialené.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 8. deň

„Plán bol, samozrejme, iný. Naplánované to bolo tak, že to finále tam bude. Verila som tomu a do posledného pokusu som sa snažila a bojovala. Tie metre nejako neprišli. Prečo to tak je, zistím asi až analýzou videa. Bojovala som a robila som, čo som mohla, no dnes asi vo mne viac nebolo,“ povedala Martina Hrašnová a pokračovala: „Prvý pokus som sa snažila hlavne neprepáliť, aby bol koncentrovaný a dobre technicky zvládnutý. Potom som chcela zabrať viac. Už to však nebolo ono. Veľmi ma to mrzí, ale čo narobím.“

Rodáčka z Bratislavy sa až do úplného konca nevzdávala. „Až do poslednej chvíle som verila, že to pôjde. Ešte aj keď som odhodila posledný pokus, tak som mala pocit, že by to mohlo byť ďalej. Až keď som sa pozrela na tabuľu, tak som videla, že to tak nie je,“ poznamenala Martina Hrašnová, ktorá si pri spomenutom treťom pokuse aj zakričala. „Stále mi to nejde celkom do hlavy, že to nevyšlo. Cítila som sa naozaj dobre. Som vyrovnaná a bez väčších stresov. Myslela som si, že zúročím roky skúseností a zjavne to nevyšlo,“ dodala najstaršia členka A-skupiny kvalifikácie kladivárok.

So sústredením pred Riom bola veľmi spokojná

Bronzová z MS 2009 v Berlíne pred svojou súťažou v Riu absolvovala rovnako ako väčšina slovenských atlétov sústredenie v Juiz de Fora.

„Bolo veľmi dobré a som vďačná, že nám bola poskytnutá táto možnosť. Pre mňa to boli ideálne podmienky vzdialené od celkového ruchu. Som veľmi rada, že sme tam boli. Mrzí ma môj výsledok, pretože sa nám všetci snažili vyhovieť, ako najlepšie vedeli. Cítila som za sebou veľkú podporu. Veľa ľudí je teraz sklamaných, takže ma to mrzí o to viac,“ povedala Martina Hrašnová, ktorá sa v piatok od rána cítila dobre.

„Všetko vychádzalo. Až na tento koniec, čo mi nejde do hlavy. Trochu podobné boli aj majstrovstvá Európy v Amsterdame, na ktorých som si začiatkom júla takisto myslela, že musím hodiť ďalej, pretože som sa cítila dobre fyzicky, aj po technickej stránke. Tam som sa po prvom pokuse nedokázala zlepšiť a teraz to bolo podobné,“ dodala dvojnásobná medailistka z ME.

Pre Martinu Hrašnovú to boli už tretie OH v kariére, no zatiaľ nedokáže povedať, či aj jej posledné alebo nie. Po ôsmom mieste z Pekingu 2008 nasledovala dvadsiata priečka v Londýne a teraz podobný neúspech v podobe 19. miesta v Riu de Janeiro. „To uvidím neskôr, či toto bola posledná olympiáda. Budem to brať postupne rok po roku. Určite chcem ísť ešte do ďalšej atletickej sezóny,“ dodala atlétka žijúca v Banskej Bystrici.

Kladivo – kvalifikácia
– limit 72 m alebo najlepších 12 pretekárok

1. Anita Wlodarczyková (Poľ.) 76,93 m, 2. Čang Wen-siou (Čína) 73,58, 3. Rosa Rodríguezová (Ven.) 72,41, 4. Joanna Fiodorowová (Poľ.) 71,77, 5. Zalina Marghievová (Mold.) 71,72, 6. Betty Heidlerová (Nem.) 71,17, … 19. Martina Hrašnová (SR) 67,63 – nepostúpila do finále

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2016