Holandský cyklista Niki Terpstra zostáva súčasťou tímu Quick-Step Floors aj v ďalšej sezóne

349498_terpstra 640x420.jpg

BRUSEL 16. augusta (WebNoviny.sk) – Holanďan Niki Terpstra bude súčasťou cyklistického tímu Quick-Step Floors aj v nasledujúcej sezóne. Tridsaťtriročný víťaz monumentálnej klasiky Paríž-Roubaix 2014 je členom belgického zoskupenia už od roku 2011.

V tíme sa cíti ako doma

„Keď som vtedy prišiel, cítil som nadšenie a hrdosť, že jazdím vo farbách tímu s toľkými víťazstvami, predovšetkým na klasikách, pretože tento typ pretekov mám najradšej. Teraz, o sedem rokov neskôr, sú pocity rovnaké. Som šťastný, že pokračujem. Poznám tu každého a každý pozná mňa, cítim sa tu doma a to mi dodáva obrovskú dávku sebadôvery,“ cituje Terpstru portál Cyclingnews.

Rodák z Beverwijku má tento rok za sebou zmiešanú „klasikársku“ jar. Na Okolo Flámska síce skončil tretí, ale o týždeň neskôr na Paríž-Roubaix mal ťažký pád. O niekoľko týždňov po tom utrpel ďalšie zranenie počas tréningu.

Odhodlaný vybojovať úspech

„Tento rok som nemal príliš veľa šťastia, som odhodlaný to skúsiť znova. Mojím cieľom sú klasiky v úvode sezóny a malé etapové preteky. Dovtedy chcem dôstojne ukončiť túto sezónu. To, že mám zabezpečený kontrakt na ďalší rok, mi dáva motiváciu a sústredenie pracovať na sto percent,“ dodal Terpstra.

Skúsený Holanďan počas svojej kariéry dosiahol aj víťazstvá na menšej klasike Dwars door Vlaanderen v rokoch 2012 a 2014, na konte má triumfy na etapových pretekoch Okolo Kataru (2014, 2015), Okolo Valónska (2015) a Eneco Tour (2016). Je trojnásobným holandským šampiónom z rokov 2010, 2012 a 2015.

Viac k témam: cyklistika, Niki Terpstra, Quick-Step Floors
Zdroj: Webnoviny.sk – Holandský cyklista Niki Terpstra zostáva súčasťou tímu Quick-Step Floors aj v ďalšej sezóne © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017