Hokejový klub z Detvy dlží hráčom peniaze, Pro-hokej napriek tomu odporučil udeliť licenciu

381618_13 1 676x504.jpg

DETVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Klub HC 07 Detva dlží hráčom peniaze, napriek tomu spoločnosť Pro-hokej údajne odporučila Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH), aby udelil Podpoľancom licenciu pre účasť v budúcom ročníku Tipsport ligy. Informovali o tom zástupcovia Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja (SIHPA). Dodali však, že ide o oveľa nižšie sumy, ako v problémovej Žiline.

Dlžia aj iné kluby

„SIHPA nahlásila spoločnosti Pro-hokej dlhy aj v iných kluboch, i keď v neporovnateľne menšom rozsahu ako v Žiline. V Detve evidujeme nedoplatky vo výške síce len niekoľko stoviek eur, avšak z pohľadu hráčov ide stále o neoprávnený dlh Detvy,“ píše sa na oficiálnej internetovej stránke asociácie.

Odporúčame:
Žilina bude podľa Lintnera súčasťou ďalšej sezóny Tipsport ligy, na odstránení dlhov sa pracuje

Teoreticky sa ešte môže stať, že Detva príde o licenciu. O všetkom rozhodne zasadnutie VV SZĽH, na ktorom chce mať zastúpenie aj SIHPA. „Podľa dostupných informácií odporučil Pro-hokej SZĽH, aby Detve udelil licenciu. SIHPA v súčasnosti čaká na písomné vysvetlenie spoločnosti Pro-hokej, ktorú požiadala o vysvetlenie celej situácie. SIHPA taktiež požiadala vedenie SZĽH, aby Výkonný výbor SZĽH prizval zástupcu SIHPA na jeho zasadnutie, na ktorom bude rozhodovať o definitívnom udelení licencií jednotlivým klubom pre nasledujúcu sezónu,“ uvádza sa na webovej stránke sihpa.net.

Viac k témam: HC 07 Detva, Pro-Hokej, SIHPA, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejový klub z Detvy dlží hráčom peniaze, Pro-hokej napriek tomu odporučil udeliť licenciu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018