Hirscher víťazom slalomu v Kitzbüheli po štyroch rokoch

Marcel Hirscher v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v rakúskom Kitzbüheli vyťažil aj z predčasného konca svojho najväčšieho konkurenta Henrika Kristoffersena.KITZBŰHEL 22. januára (WebNoviny.sk) – Rakúšan Marcel Hirscher sa v šiestom slalome sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov 2016/2017 dočkal druhého triumfu. Líder Svetového pohára ovládol prestížne podujatie v Kitzbüheli s náskokom 76 stotín pred Britom Daveom Rydingom a 1,11 s pred Rusom Alexandrom Chorošilovom.

Hirscher sa k druhému víťazstvu v kitzbühelskom slalome v kariére (predtým 2013) prebojoval veľkolepým spôsobom z 9. priečky po prvom kole, po ktorom zaostával o 1,02 s za britským prekvapením Rydingom. Tomu až šestnásty najlepší čas druhého kola stačil „len“ na druhú priečku.

Hirscher vyťažil aj z predčasného konca svojho najväčšieho konkurenta Nóra Henrika Kristoffersena. Víťaz štyroch tohtosezónnych slalomov sa porúčal už v 1. kole a body do SP teda nepripísal. Aj vdaka tomu päťnásobný šampión SP Hirscher zvýšil náskok pred Kristoffersenom na čele celkového poradia SP na 388 bodov.

V hodnotení slalom je na prvých dvoch priečkach to isté poradie, ale Rakúšan má k dobru „len“ 80 bodov. Slovák Adam Žampa slalom v Kitzbüheli vynechal pre obnovené zranenie členka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. januára 2017