Henrieta Farkašová získala ocenenie Laureus World Sports Awards

403422_henrieta farkasova 676x479.jpg

MONAKO 18. februára (WebNoviny.sk) – Úspešná slovenská reprezentantka v paralyžovaní Henrieta Farkašová sa stala držiteľkou prestížneho ocenenia Laureus World Sports Awards 2018. Slávnostný galavečer odovzdávania výročných cien sa koná v pondelok v Monackom kniežactve.

Poďakovala za „standing ovation“

Farkašová prevzala ocenenie z rúk legendy skoku o žrdi Sergeja Bubku. „Som rozklepaná a veľmi dojatá. Vďaka za ´standing ovation´. Som poctená a ďakujem akadémii, že sme sa mohli zaradiť medzi najlepších športovcov sveta,“ uviedla Henrieta Farkašová v ďakovnej reči v priamom prenose na twitteri podujatia Laureus World Sports Awards 2018.

„Ďakujem aj svojej navádzačke Natálii Šubrtovej, že to so mnou ťahá už jedenásť sezón, celému tímu a všetkým našim podporovateľom. Najmä tá jubilejná desiata bola výnimočná,“ doplnila Farkašová.

Farkašovej protikandidátmi v poltucte nominovaných boli holandská tenistka na vozíku Diede de Grootová, pretekári v behu na lyžiach Brian McKeever (Kanada) a Oksana Mastersová (USA), grécky boccista Grigorios Polychronidis a nemecký atlét Markus Rehm.

Deväťnásobná zlatá medailistka z paralympiád

Slovenka si nomináciu vyslúžila skvelými výkonmi na minuloročných zimných paralympijských hrách v Pjongčangu, kde si s navádzačkou Natáliou Šubrtovou vybojovali päť medailí, z toho štyri zlaté. Farkašová sa v Kórejskej republike ako prvá športovkyňa zo Slovenska stala najúspešnejšou účastníčkou paralympijských hier.

Tridsaťdvaročná Farkašová je už 9-násobná zlatá medailistka zo ZPH, svoju jagavú zbierku z Vancouveru 2010, Soči 2014 a spomenutého Pjongčangu 2018 doplnila aj o dve strieborné a jednu bronzovú medailu.

Laureus World Sports Awards je prestížna akadémia, ktorej členovia oceňujú najúspešnejších svetových športovcov za uplynulý kalendárny rok. Pre športovcov so zdravotným znevýhodnením je utvorená osobitná kategória.

Viac k témam: Laureus World Sports Awards
Zdroj: Webnoviny.sk – Henrieta Farkašová získala ocenenie Laureus World Sports Awards © SITA Všetky práva vyhradené.

18. februára 2019