HC Slovan Bratislava opúšťa aj Čiliak, vedenie „belasých“ nevylučuje ani ďalšie zmeny v kádri

401318_marek a iliak hc slovan bratislava 676x451.jpg

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak definitívne opustil HC Slovan Bratislava a vrátil sa do českej Komety Brno. Dvadsaťosemročný gólman si vyžiadal transfer a Slovan mu ho odsúhlasil.

Rodák zo Zvolena dochytá aktuálny ročník 2018/2019 v klube, ktorému pred príchodom do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) pomohol k zisku dvoch majstrovských titulov.

Čiliak odchytal za „belasých“ 28 zápasov

V drese „belasých“ absolvoval reprezentant SR 28 zápasov. „Čaká sa už len na dotiahnutie administratívnych formalít zo strany KHL,“ píše sa na oficiálnej internetovej stránke bratislavského klubu.

V Slovane nepokračujú ani útočníci Patrik Lamper a Mário Lunter, ktorí budú hrať za Banskú Bystricu v najvyššej slovenskej súťaži Tipsport lige. Prvý menovaný sa pripojil k dvojnásobnému obhajcovi národného titulu už v priebehu tohto týždňa, Lunter odohrá za Slovan ešte štvrtkové stretnutie proti HC Soči.

Možné ďalšie zmeny v kádri

Jediný slovenský zástupca v KHL už pred časom stratil aj teoretickú šancu na postup do play-off.

„Vo všetkých troch prípadoch ide najmä o umožnenie hráčom predĺžiť si sezónu, zostať v zápasovej permanencii a zabojovať o záverečnú nomináciu pre domáci májový svetový šampionát v Bratislave a v Košiciach,“ píše sa na webe www.hcslovan.sk

Zástupcovia Slovana nevylúčili ani prípadné ďalšie zmeny v kádri. „Vzhľadom ku koncu transferového okna, ktoré je vo Švajčiarsku a v Škandinávii v neskoršom termíne (15. februára), sa môže ešte stať, že Slovan umožní predĺženie sezóny jednému či dvom hráčom v prípade, ak by bol o nich v týchto ligách veľký záujem.“

Viac k témam: česká Tipsport extraliga, HC Kometa Brno, HC Slovan Bratislava, KHL Kontinentálna hokejová liga, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – HC Slovan Bratislava opúšťa aj Čiliak, vedenie „belasých“ nevylučuje ani ďalšie zmeny v kádri © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019