Hasiči zasahovali pri páde stropu kultúrneho domu, v tom čase sa tam nachádzali stovky ľudí

403243_foto_2 1 676x448.jpg

ČIERNA n/TISOU 17. februára (WebNoviny.sk) – Hasiči z Kráľovského Chlmca (okres Trebišov) v noci na nedeľu zasahovali pri páde stropu kultúrneho domu v Čiernej n/Tisou (okres Trebišov), kde sa v čase udalosti nachádzalo zhruba 130 ľudí. Udalosť si napokon nevyžiadala vážnejšie zranenia, ľahšie poranenia podľa hasičov utrpelo päť ľudí.

Zo stropu sa uvoľnili hmoždinky

Ako agentúru SITA informoval veliteľ zásahu Csaba Lipan z Hasičskej stanice v Kráľovskom Chlmci, k udalosti došlo dve hodiny po polnoci. V čase príchodu hasičov už boli ľudia mimo sálu.

Strop spadol v polovici miestnosti veľkej 30 x 12 metrov a rozdelenej betónovou priečkou. Išlo o kazetový, sadrokartónový strop, z ktorého sa pomaly uvoľňovali hmoždinky.

Príčina je zatiaľ neznáma

„Ľudia mali šťastie v tom, že strop nespadol naraz, ale postupne. Podľa vyjadrení prítomných to trvalo 10-12 sekúnd. Dôležité bolo tiež, že sála mala dve dostatočne veľké únikové cesty. K príčine pádu stropu sa ale vyjadriť neviem. Miesto sme po zásahu odovzdali polícii,“ informoval Lipan s tým, že zasahovalo šesť príslušníkov s dvomi kusmi techniky.

Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová pre agentúru SITA dodala, že polícia je stále na mieste udalosti a prebieha dokumentácia prípadu. Ďalšie informácie preto budú k dispozícii až po ukončení vyšetrovania.

Viac k témam: hasiči, pád stropu
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zasahovali pri páde stropu kultúrneho domu, v tom čase sa tam nachádzali stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

17. februára 2019