Grécky parlament schválil nový balík úsporných opatrení

Opatrenie podporilo 153 členov koalície premiéra Alexisa Tsiprasa, zatiaľ čo 145 členov opozičných strán hlasovalo proti.ATÉNY 23. mája (WebNoviny.sk) – Grécky parlament schválil nový balík daňových a úsporných opatrení, požadovaných medzinárodnými veriteľmi krajiny, informovala agentúra DPA.

Opatrenie v nedeľu večer podporilo 153 členov koalície premiéra Alexisa Tsiprasa, zatiaľ čo 145 členov opozičných strán hlasovalo proti opatreniu, požadovanému od krajiny s obmedzenou hotovosťou, ak jej majú veritelia poskytnúť ďalšie záchranné úvery.

Opatrenie má krajine priniesť 1,8 miliardy eur pomocou zvýšenia daní, ktoré sa bude týkať reštaurácií, hotelov, benzínu a lístkov na verejnú dopravu. Daň z jedla a nápojov, vrátane tých, ktoré sa predávajú v reštauráciách a baroch, vzrastie zo súčasných 23 na 24 percent.

Daň z lístkov na miestnu i diaľkovú dopravu sa má zvýšiť o rovnakú sumu. Zvýšenie dane sa má vzťahovať aj na ďalšie tovary a služby, ako napr. cigarety, služby pevnej telefónnej siete a platené televízne služby. Poplatky za pobyty v gréckych hoteloch sa zvýšia od roku 2018.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2016