Good Angels začali v Európskom pohári výhrou proti Miškovcu

V Angels aréne sa v stredu hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom vyšli hráčkam slovenského majstra závery oboch polčasov.

KOŠICE 26. októbra (WebNoviny.sk) – Basketbalistky Good Angels Košice úspešne vstúpili do nového ročníka Európskeho pohára FIBA. V základnej D-skupine tejto európskej súťaže číslo 2 slovenské majsterky zdolali na domácej palubovke hráčky maďarského tímu Aluinvent DVTK Miškovec 82:67 (41:34).

V Angels aréne sa v stredu hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom vyšli hráčkam slovenského majstra závery oboch polčasov. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča sa najbližšie v EP FIBA predstavia vo štvrtok 3. novembra na palubovke tureckého tímu Yakin Dogu Üniversitesi.

Košičanky v úvode prehrávali 2:5 a vzápätí viedli 7:5. Takmer celý prvý polčas bol vyrovnaný s množstvom chýb na oboch stranách. Až v záverečných dvoch minútach hráčky Good Angels ušli súperkám z Miškovca na rozdiel 9 bodov (39:30) a do kabín išli napokon so 7-bodovým náskokom (41:34).

Maďarky sa v úvode tretej štvrtiny dotiahli na 3 body (45:42) a tri minúty pred koncom tretej desaťminútovky zásluhou Rasheedovej a Jovanovičovej išli ešte raz aj do vedenia (51:52). Potom nasledovala 6-bodová šnúra Košičaniek, ale zďaleka to nebol rozhodujúci náskok. Definitíva pre domáce hráčky nebola ani po trojke Bálintovej päť a pol minúty pred koncom, ktorou zvýšila na 70:60. V závere sa košické hráčky viackrát presadili spod koša a snaživé Maďarky už nemali síl na dostatočnú odpoveď. Trojka Oblakovej pol minúty pred koncom na 80:67 znamenala definitívny koniec nádejí hostiek.

Good Angels Košice (SR) – Aluinvent DVTK Miškovec (Maď.) 82:67 (18:17, 23:17, 18:20, 23:13)

Najviac bodov: Jurčenková 17, Oblaková 16, Bálintová 14, Baughová 9 – Rasheedová 26, Jovanovičová 17, Szécsiová 15

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.