Gladiátorom sa podarilo uspieť šiesty raz v rade

BRATISLAVA 7. marca (WBN/PR) – Základná časť Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) pomaly vrcholí, boj o miestenky v playoff pretrváva. Trenčianski Gladiátori stále pomýšľajú na vyraďovaciu časť hry a vďaka dnešnej výhre nad rakúskym Grazom sú k tomuto cieľu opäť o niečo bližšie. Alternatívne dresy priniesli vysokoškolákom z VŠM/CityU v Trenčíne a TNUAD šťastie, podarilo sa im svojho súpera zdolať 6:1.

Gladiators Trenčín – UHT Dukes Graz 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly a asistencie: 9. Vaněk (Matejka, Gašparovič), 24. Martyčák (Jankových, Vaněk), 25. Ružička (Varga, T. Jurenka), 29. Varga, 35. Matejka (Jankových), 46. Broska (Feranec) – 48. Dreymann (Strohmeier, Ščepka)

Vylúčení: 4:6 na dve minúty, navyše Lehmann (UHT) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:1, počet striel: 39:23

Rozhodovali: M. Krist – M. Nosek, A. Jurčiak

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Babinský, Broska, Buliš, Cíger, Feranec, Jankových, P. Jurenka, T. Jurenka, Kandráč, Martyčák, Matejka, Okuliar, Porubský, Ružička, Šulík, Uhlík, Vaněk, Varga, Zemko

UHT Dukes Graz: Seidl – Panger, Pfingstner, Ritzmaier, Lehmann, Ščpeka, Jus, Brenster, Dreymann, Erlacher, Mӧrtl, Riedmann, J. Innerkofler, F. Innerkofler, Weihs, Strochmeier

Stretnutie odštartoval nastrelením konštrukcie bránky Buliš, o prvý presný zásah sa počas presilovej hry usiloval i Zemko spoza pravého kruhu či Martyčák spred bránkoviska. Gólové skóre otvoril ale až v 9. minúte Vaněk, keď sa mu podarilo dostať puk za Seidla popri ľavej žrdi. Šance sa striedali na oboch stranách, spomedzi hostí pohrozili najväčšmi Pfingstner a neskôr Strochmeier, keď zblízka zodvihol puk.

Opatrná a pomerne vyrovnaná hra sa v druhej časti celkom zmenila a Gladiátori začali väčšmi diktovať tempo. Do svojho súpera sa poriadne zahryzli a v 24. minúte strelou pomedzi nohy zvýšil Martyčák na 2:0. Netrvalo dlho a domáci sa znova tešili, tento raz sa o presný zásah postaral Ružička. Riedmann sa chcel prebojovať do brejku, no trenčiansky kapitán bol zásadne proti a jeho úmysel mu prekazil. Naopak individuálnu šancu využil Varga, čo už znamenalo štvorgólové vedenie pre Gladiators. Tlak domácich pokračoval a v 35. minúte sa stav vďaka Matejkovi a jeho delovke spomedzi kruhov upravil na 5:0. V závere chcel síce Riedmann pohroziť Gašparovičovi, ale pozorný brankár jeho šancu zneškodnil.

V záverečnom dejstve to spred bránky vyskúšal Broska, no jeho snaha sa premenila v gól až o niekoľko minút, keď Seidla prekonal z pravej strany. Napriek nepriaznivému stavu hráči Grazu neskladali zbrane a tak sa im zásluhou Dreymanna podarilo vsietiť aspoň jeden gól a prekaziť tak Gašparovičovi čisté konto. Pohrozil taktiež J. Innerkofler, no spomínaný gólman si už dal pozor a ďalší puk za seba nepustil.

autor: Janka Danková

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.