Gabriel napadol moslimku v obchode a napľul jej do tváre, na súde sa k činu priznal

399360_gettyimages 465058285 676x451.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 21. februára (WebNoviny.sk) – Za útok na ženu v moslimskej šatke dostal vo štvrtok 34-ročný Gabriel Deák z Nových Zámkov trest odňatia slobody na šesť mesiacov s podmienečným odkladom výkonu na jeden a pol roka. Deák sa ku skutku, ktorý sa stal v Bratislave, priznal a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste.

Ukázal jej prostredník

Sudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici ju schválil a vyhlásil rozsudok. Verdikt je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči nemu neodvolá.

Incident sa stal v jednom z obchodných reťazcov v Bratislave v novembri minulého roku. Deák slovným i fyzickým kontaktom napádal 50-ročnú ženu z Hainburgu, oblečenú v sivej peleríne, dlhej sukni a s moslimskou šatkou hidžáb na hlave.

Ukazoval jej prostredník a keď žena bola pri pokladni, lakťom ju odsotil a predbehol v rade. Pritom sa jej vyhrážal, že „ty ma nahrávaš, ja budem natáčať to, ako zabijem teba i tvojho manžela“.

Prečin nebezpečného vyhrážania

Zároveň ju upozornil, aby v živote nešla do Nových Zámkov, lebo zavolá „svojich chlapcov“. Napľul jej do tváre a vykrikoval, že je „moslimská děvka“ a „moslimka sem nepatrí“.

Deák tým spáchal prečin nebezpečného vyhrážania a prečin výtržníctva s osobitným motívom, ktorým bola nenávisť voči jednotlivcovi pre skutočnú príslušnosť k náboženskému vyznaniu.

Viac k témam: Špecializovaný trestný súd SR, Úrad špeciálnej prokuratúry
Zdroj: Webnoviny.sk – Gabriel napadol moslimku v obchode a napľul jej do tváre, na súde sa k činu priznal © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2019