Futbalistu Emiliana Salu stále hľadajú, pátrači údajne našli časti zmiznutého lietadala

401190_france_missing_plane_sala_56879 8a7b404fd5884060921c0724fa1d92ac 676x451.jpg

LONDÝN 30. januára (WebNoviny.sk) – Francúzskym pátračom sa podarilo nájsť lietadlové sedadlá, ktoré boli s najväčšou pravdepodobnosťou súčasťou zmiznutého PA-46 Malibu, ktorý prepravoval argentínskeho futbalistu Emiliana Salu z Nantes do waleského Cardiffu.

Spomenuté časti súkromného lietadla boli nájdené na severozápade Francúzka v blízkosti Surtainville.

Telá stále nenašli

Telá Salu a pilota Davida Ibbotsona sa stále nenašli.

V stredu to bolo už 9 dní od zmiznutia lietadla. Keď stroj letel v oblasti ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne stroj zmizol z radarov. Oficiálne pátranie po dvojici spomenutých mužov trvalo tri dni, potom ho príslušné britské úrady ukončili. Medzitým sa však internetovej stránke GoFundMe spustila akcia na podporu súkromnej akcie hľadania nezvestných a za zozbierané peniaze sa najali dve lode na tento účel.

Prispel aj argentínsky prezident

Nové pátranie spustili v sobotu 26. januára. Prispel aj argentínsky prezident Mauricio Macri. Medzi dovedna 2448 ľuďmi, ktorí sa zapojili do zbierky na pátranie po lietadle, sú aj stredopoliar Manchestru City Ilkay Gündogan, tréner FC Nantes Vahid Halilhodžič, krídelník Leicesteru City Demarai Gray, stredopoliar Paríž St. Germain Adrien Rabiot či francúzsky futbalista v službách Bayernu Mníchov Corentin Tolisso. Medzi hráčmi, ktorí sa verejne vyjadrili na podporu obnoveného pátrania, je aj argentínska hviezda FC Barcelona Lionel Messi.

Dvadsaťosemročný argentínsky útočník Sala len nedávno prestúpil z francúzskeho FC Nantes do tímu waleského účastníka anglickej Premier League Cardiff City za sumu 15 miliónov libier.

Viac k témam: Cardiff City FC, FC Nantes, Premier League, stratené lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalistu Emiliana Salu stále hľadajú, pátrači údajne našli časti zmiznutého lietadala © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2019