Funguje 90 stredísk, vietor môže niektoré vleky odstaviť

Podmienky na lyžovanie sú na väčšine miest veľmi dobré, v strediskách sa nachádza od 30 až do 50 centimetrov snehu, vo Veporských vrchoch a južných častiach Slovenska sú podmienky skôr dobré, výška technického snehu tu dosahuje 20 centimetrov.BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Počasie na horách opäť prinieslo oteplenie. Aktuálne je v prevádzke do 90 zimných stredísk, no pre silný vietor môžu niektoré lyžiarske vleky odstaviť.

Podmienky pre lyžovanie sú dobré až veľmi dobré. Tatranské a východoslovenské areály i strediská na Orave, vo Veľkej a Malej Fatre či v Kremnických vrchoch hlásia veľmi dobré podmienky a 30 až 50 centimetrov snehu. Vo Veporských vrchoch a v južných častiach Slovenska sú podmienky skôr dobré, výška technického snehu je 20 centimetrov. Agentúru SITA o tom informovala Ľubica Styková zo spoločnosti SITOUR.

Veľmi dobré podmienky hlásia aj strediská Ski Ráztoka v Javorníkoch, Kokava-línia, Polomka – Bučník a Ski Land Stará Myjava, kde je 35 centimetrov snehu. Vo Veľkej Rači, Oravskej Lesnej aj v Levočskej doline sa dá lyžovať na 40 centimetroch snehu. Ešte lepšia lyžovačka je v Litmanovej, stredisku Ski Gugeľ Mlynky, Jahodnej a v Závažnej Porube odkiaľ hlásia 45 až 50 centimetrov snehu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2016