Foto: Taliansky ostrov Ischia zasiahlo zemetrasenie, museli evakuovať aj nemocnicu

350046_italy_earthquake_31943 98aa559ffbcc4e5c967c998d2f127878 640x420.jpg

RÍM 22. augusta (WebNoviny.sk) – Zemetrasenie s magnitúdom 4,0, ktoré zasiahlo taliansky ostrov Ischia si vyžiadalo najmenej jeden život. Ďalších do desať ľudí je pritom podľa talianskych médií uväznených v zrútených budovách. Zranených je asi 25 osôb.

Odporúčame:
Tureckým letoviskom otriaslo zemetrasenie, pocítili ho aj v Izmire

Podľa polície však všetci uviaznutí ľudia, o ktorých vedia, s výnimkou jedného, odpovedajú záchranárom. Predpokladajú teda, že ich, vrátane troch detí, dokážu spod trosiek vytiahnuť živých. Jedna osoba ale nereaguje a sú preto obavy, že počet mŕtvych sa zvýši, vyjadril sa Giovanni Salerno z finančnej polície.

Fotografie na sociálnych sieťach ukazujú poškodené budovy, vrátane historického kostola. Podľa lokálnych správ tiež museli evakuovať nemocnicu. Niektoré časti ostrova sú bez elektriny.

Záchranárov na ostrov privážajú helikoptéry a lode z pevniny, no niektorí už boli na mieste v súvislosti s lesnými požiarmi. Ostrov Ischia pri pobreží Neapola má zhruba 50-tisíc obyvateľov a je veľmi populárny medzi turistami. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Taliansky ostrov Ischia zasiahlo zemetrasenie

Viac k témam: ostrov Ischia, Taliansko, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Taliansky ostrov Ischia zasiahlo zemetrasenie, museli evakuovať aj nemocnicu © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017