Fond Magnesia Go: Súťaž pre športovcov pobeží ešte pár dní

BRATISLAVA 16. augusta (WBN/PR) – Mladí športovci zo Slovenska a Česka majú ešte pár dní na to, aby mohli získať finančnú podporu, ktorá môže byť rozhodujúca pre ich športovú budúcnosť. Šesť finalistov si rozdelí 1 mil. českých korún.

Fond Magnesia GO opäť podá pomocnú ruku spolu s ambasádorom projektu hercom Ondřejem Vetchým. Projekt je organizovaný spoločnosťou Karlovarské minerální vody, najväčším výrobcom minerálnych a pramenitých vôd v strednej Európe. Šesť finalistov ročníka 2016 si medzi sebou rozdelí neuveriteľnú výhru 1 milión českých korún, ktorá im dopomôže v ich športovej kariére.

Poslaním Fondu Magnesia GO je podpora nádejných športovcov na ceste za ich športovými snami. Prostriedky, ktoré získajú, im pomáhajú nielen v príprave, ale prinášajú im aj výrazný náskok pred náročnou svetovou konkurenciou. Princípom projektu je vybrať šesť mladých, nadaných a cieľavedomých športovcov. O ich umiestnení v súťaži a tým pádom aj o výške finančnej odmeny následne rozhoduje verejnosť prostredníctvom on-line hlasovania. Rozhodujúcim kritériom pre užší výber do finálovej šestice je najmä usilovnosť, odhodlanie, disciplína a tvrdá drina.

Komu splní Fond Magnesia GO športové sny tento rok, zostáva zatiaľ otvorenou otázkou. Mladí športovci sa ale môžu do programu zapojiť ešte počas 2 týždňov. Registračný formulár je k dispozícii na webovej stránke projektu www.magnesiago.sk. Registrácia bude ukončená 25. 8. 2016.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016