Firma Kalašnikov otvorila na Šeremeťjeve predajňu suvenírov

Predajňa na najväčšom ruskom letisku ponúka novinky ako sú tematické perá, dáždniky, batohy, klobúky, maskovacie oblečenie či tričká s nápisom ‚Milujem AK‘.MOSKVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Ruský zbrojársky podnik Kalašnikov, ktorého model útočnej pušky AK-47 je pevnou súčasťou výzbroje ruskej a predtým sovietskej armády už 70 rokov, si otvoril na moskovskom medzinárodnom letisku Šeremeťjevo obchod so suvenírmi vrátane plastových napodobenín zbraní.

Predajňa ponúka novinky ako sú tematické perá, dáždniky, batohy, klobúky, maskovacie oblečenie či tričká s nápisom „Milujem AK“, informovala v piatok agentúra Reuters s odvolaním sa na oznámenie firmy. Jej predstavitelia tvrdia, že predaj imitácií zbraní nepredstavuje bezpečnostné riziko.

Odporúčame:

Šéf Trumpovej kampane končí, mala ho platiť proruská strana

Kyjev zverejnil zoznam údajných ruských vojakov na Ukrajine

„Kalašnikov je jednou z najobľúbenejších značiek, ktorá príde väčšine ľudí na svete na myseľ, keď počuje o Rusku. Sme preto radi, že môžeme poskytnúť každému príležitosť priniesť si z Ruska suvenír so značkou našej spoločnosti,“ povedal na tlačovej konferencii šéf marketingu firmy Vladimir Dmitrijev.

AK-47, prvá útočná puška, ktorú podnik Kalašnikov vyrobil, si získala ikonický status vďaka nízkym výrobným nákladom a svojej spoľahlivosti v extrémnych podmienkach. Začala sa používať v roku 1948 a okrem Sovietskeho zväzu ju používali ozbrojené zložky v celej východnej Európe a inde.

Vo veľkej miere ju používali aj proruské povstalecké skupiny v Afrike a Ázii. Vyrába sa i licenčne za hranicami Ruska a je jednou z najobľúbenejších zbraní svojho druhu na svete. Šeremeťjevo je najväčším letiskom v Moskve i v celej Ruskej federácii, čo sa týka počtu vybavených pasažierov. V roku 2015 letisko odbavilo vyše 31 miliónov cestujúcich.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016