Finančná správa upozorňuje na nelegálny hazard na internete, ľudia riskujú stratu peňazí

375912_bankrot peniaze 676x451.jpg

BRATISLAVA 17. júla (WebNoviny.sk) – Finančná správa upozorňuje verejnosť na prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete. Už rok zverejňuje zoznam zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, v ktorom je momentálne 202 webstránok. Klienti nelegálnych webových sídiel riskujú stratu investovaných peňazí.

Stovky webových sídel

Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier.

Odporúčame:
Finančná správa pri akcii „Diamant“ zaistila niekoľko kvízomatov, údajne ide o hracie automaty

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, prvý prehľad webových sídiel zverejnili v júli minulého roku a nachádzalo sa v ňom 10 webstránok.

Zamestnanci finančnej správy podnikli opatrenia voči 449 webovým sídlam, pričom 19 z nich prestalo poskytovať službu ešte pred oficiálnym zaslaním výzvy. Subjekty, ktorým zašlú oficiálnu výzvu, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Na základe výzvy tak urobilo 182 z nich.

Pokuta až do výšky pol milióna eur

Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a 86 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 000 eur.

Odporúčame:
Štátna firma Debitum maže dlhy niekoľkých nemocníc, kupuje pohľadávky Sociálnej poisťovne

Finančná správa navyše neustále upozorňuje, že využívanie nelegálnych webových sídiel môže spôsobiť problémy aj samotným používateľom.

Klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí, aj preto je zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete verejne dostupný na portáli finančnej správy v časti Hazardné hry.

Viac k témam: Finančná správa SR, nelegálny hazard, Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa upozorňuje na nelegálny hazard na internete, ľudia riskujú stratu peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2018