Fantastická Farkašová má štvrté zlato z majstrovstiev sveta

Henrieta Farkašová na majstrovstvách sveta ovládla aj slalom.TARVISIO 31. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Henrieta Farkašová sa stala majsterkou sveta v slalome na šampionáte telesne a zrakovo znevýhodnených lyžiarov v talianskom Tarvisiu.

Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová v kategórii zrakovo znevýhodnených triumfovali s náskokom 2,22 s pred Britkou Millie Knightovou a jej navádzačom Brettom Wildom. Päťnásobná paralympijská víťazka Farkašová ukončila svoju medailovú žatvu v Tarvisiu ziskom štvrtého zlata, okrem slalomu brala tituly aj v super G, superkombinácii a obrovskom slalome. Premožiteľku našla len v zjazde v Britke Knightovej.

Medzi stojacimi ženami v slalome veľmi tesne ušla medaila Petre Smaržovej. Rovnako ako predtým v obrovskom slalome obsadila 26-ročná Slovenka nepopulárne štvrté miesto, keď za bronzom Nemky Anny-Marie Riederovej zaostala o 96 stotín sekundy. Ďalší slovenskí reprezentanti v slalome ešte bojujú o medailové umiestnenia.

Majstrovstvá sveta telesne a zrakovo znevýhodnených lyžiarov – Tarvisio – utorok:

Slalom – ženy – zrakovo znevýhodnené:
1. Henrieta Farkašová (nav. Natália Šubrtová, SR) 1:32,91 min, 2. Millie Knightová (nav. Brett Wild, V. Brit.) +2,22 s, 3. Noemi Ewa Ristauová (nav. Lucien Gerkau, Nem.) +3,14

Slalom – ženy – stojace:
1. Andrea Rothfussová (Nem.) 1:36,51 min, 2. Marie Bochetová (Fr.) +0,03 s, 3. Anna-Maria Riederová (Nem.) +1,19,… 4. Petra Smaržová (SR) +2,15

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2017