BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) – Kysucký extrémista Marián Magát chce v jesenných voľbách kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja a tiež za poslanca krajského zastupiteľstva.
Magát to oznámil na sociálnej sieti. Dnes je však jeho konto zablokované. V posledných dňoch na ňom uverejnil viacero príspevkov, v ktorých ponúkal svoj pohľad na históriu a Židov.
Odporúčame:
Štát vypočítal, koľko budú stáť jesenné voľby. Županov budeme voliť piatykrát
Magát je zakladateľom extrémistickej skupiny Vzdor Kysuce. V súčasnosti je obžalovaný zo šírenia extrémistických materiálov. V roku 2012 našli v jeho byte nacistické symboly, ktoré údajne cez internet ďalej ponúkal a predával.
V prípade dokázania viny mu hrozia tri až osem rokov väzenia. Vecou sa zaoberá Okresný súd v Čadci. Ten ho začiatkom februára odsúdil za nedovolené ozbrojovanie na tri roky podmienečne. Magát sa však voči verdiktu odvolal. Ak by bol Magát právoplatne odsúdený, nemohol by kandidovať. V prípade zvolenia by o funkciu prišiel.
Viac k témam: Marián Magát, voľby do VÚC samosprávnych krajov 2017, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Extrémista Magát chce kandidovať za predsedu Žilinského samosprávneho kraja © SITA Všetky práva vyhradené.
18. júla 2017