Exposlanec Martin Borguľa ostáva naďalej obvinený, jeho návrh generálna prokuratúra zamietla

484227_bp_4105 676x451.jpg

21.11.2023 (SITA.sk) – Vo štvrtok 16. novembra bolo zo strany Generálnej prokuratúry SR na Úrad špeciálnej prokuratúry doručené upovedomenie o nevyhovení návrhu obvineného bývalého poslanca Národnej rady SR Martina Borguľu v zmysle paragrafu 363 Trestného poriadku na zrušenie obvinenia pre trestný čin podplácania, ktoré mu bolo vznesené uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry zo dňa 14. júla 2023.

Špeciálna prokuratúra o tom informuje na sociálnej sieti.

Uvedená osoba je tak naďalej trestne stíhaná pre uvedený trestný čin. V upovedomení Generálna prokuratúra SR konštatovala, že v konaní nezistila žiadne porušenie zákona a dospela k záveru, že trestné stíhanie obvineného Martina Borguľu je v tomto štádiu trestného konania dôvodné,“ uviedol ÚŠP.

Martin Borguľa je obvinený z toho, že dal úplatok 50-tisíc eur cez sprostredkovateľa bývalému príslušníkov finančnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Mariánovi Kučerkovi.

Poslanec sa však bránil, že išlo o výpalné. Bývalý poslanec už raz vo veci čelil stíhaniu, obvinenie však zrušila Generálna prokuratúra SR.

Viac k témam: Korupcia, Paragraf 363 Trestného poriadku, Úplatok
Zdroj: SITA.sk – Exposlanec Martin Borguľa ostáva naďalej obvinený, jeho návrh generálna prokuratúra zamietla © SITA Všetky práva vyhradené.

21. novembra 2023