Egyptský súd potrestal stovky stúpencov Moslimského bratstva

Rozsudky súvisia s útokom na policajnú stanicu, ku ktorému došlo v auguste 2013 v meste al-Idwa v provincii Minjá na juhu Egypta.KÁHIRA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Egyptský vojenský súd vymeral vo štvrtok tresty odňatia slobody 418 údajným podporovateľom zakázanej organizácie Moslimské bratstvo, ktorých usvedčil z účasti na útoku na policajnú stanicu v roku 2013. Väčšina týchto osôb bola odsúdená v neprítomnosti a vymerané tresty sa pohybovali v rozmedzí od dvoch rokov po doživotné väzenie, uviedla agentúra AP.

Odporúčame:

Egyptské moderátorky dostali podmienku, musia schudnúť

Štvrtkové rozsudky súvisia s útokom na policajnú stanicu, ku ktorému došlo v auguste 2013 v meste al-Idwa v provincii Minjá na juhu Egypta. Incident sa odohral po tom, ako egyptské bezpečnostné sily v Káhire násilne rozohnali dva protestné tábory priaznivcov zosadeného prezidenta Muhamada Mursího. Zahynuli vtedy stovky ľudí.

Egyptský súd vo štvrtok v neprítomnosti odsúdil 350 osôb na 25 rokov väzenia alebo doživotie. Ďalším 68 prítomným obžalovaným osobám vymeral dvoj až desať ročné tresty odňatia slobody. Moslimské bratstvo je od Mursího zosadenia armádou terčom prenasledovania zo strany bezpečnostných zložiek. Hromadné procesy a výšku trestov udeľovaných jeho členom pritom kritizujú mnohé ľudskoprávne organizácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2016