Egypt príde o takmer 300 miliónov dolárov od Spojených štátov, pokiaľ nesplní ich podmienky

350207_egypt_usa 640x420.jpg

KÁHIRA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Egyptský minister zahraničných vecí naznačil nesúhlas krajiny s ohláseným obmedzením americkej vojenskej a ekonomickej pomoci Egyptu. Sameh Shoukry zrušil stretnutie s americkými predstaviteľmi, ktoré bolo naplánované na stredu popoludní.

Delegácia pricestovala do Káhiry v rámci cesty po Blízkom východe, ktorej cieľom je podporiť obnovenie mierových rozhovorov medzi Palestínou a Izraelom. Jej členom je aj poradca Bieleho domu, manžel Ivanky Trumpovej, Jared Kushner.

Odporúčame:
V Egypte prijali dodatočné bezpečnostné opatrenia s cieľom chrániť turistov

Týmto krokom zrejme Shoukry reagoval na utorkové rozhodnutie americkej vlády znížiť ekonomickú a vojenskú pomoc pre krajinu o takmer 100 miliónov dolárov, pričom ďalších takmer 200 miliónov dolárov určených na financovanie armády neposkytnú Egyptu dovtedy, kým sa v krajine nezlepší stav ľudských práv a vláda nezmierni obmedzenia týkajúce sa činnosti občianskych a mimovládnych organizácií.

Americká delegácia sa však neskôr stretla s egyptským prezidentom Abd al-Fattáhom as-Sísím.

Viac k témam: Egypt, financie, Sameh Shoukry, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Egypt príde o takmer 300 miliónov dolárov od Spojených štátov, pokiaľ nesplní ich podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2017