Džudistický Michael Jordan obhájil olympijské zlato

Francúz Teddy Riner v Riu potvrdil úlohu džudistickej superstar, vo finále nad 100 kg zdolal Japonca Hisajošiho Harasawu.RIO DE JANEIRO 13. augusta (WebNoviny.sk) – Francúzsky džudista Teddy Riner potvrdil aj na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro pozíciu dlhodobej jednotky v tomto odvetví. V piatkovom finále kategórie nad 100 kg prekonal Japonca Hisajošiho Harasawu a obhájil zlato z Londýna 2012.

Dvadsaťsedemročný Riner na tatami nenašiel premožiteľa ostatných šesť rokov, na svojom konte má osem zlatých medailí z majstrovstiev sveta a štyri z európskych šampionátov. Okrem zlata z Londýna získal aj bronz v Pekingu 2008. Portál fightsports.tv ho nazval džudistickým Michaelom Jordanom.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 8. deň

Až do piatka Francúzsko v Riu čakalo na zlatú medailu z džudistických súťaží. „Tlak počas veľkého dňa je dobrý,“ vyhlásil Riner, ktorý podľa vlastných slov túži predstaviť sa o štyri roky na OH v japonskom Tokiu – v domovine džuda. Dvadsaťštyriročný Harasawa bude podľa neho doma veľkou hrozbou, teraz však Riner myslí na iné: „Vezmem si dovolenku.“

Bronzové medaily v kategórii nad 100 kg získali v Riu Izraelčan Ori Sason a domáci reprezentant Rafael Silva.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2016