Dygertová ovládla časovku na majstrovstvách sveta, medzi mladými cyklistami zvíťazil Bjerg

24.9.2019 (Webnoviny.sk) – Američanka Chloé Dygertová Owenová sa stala suverénnou víťazkou časovky žien na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire. Dvadsaťdvaročná multimedailistka z MS či OH v dráhovej cyklistike v utorok nedala konkurencii šancu.

Trať dlhú 30,3 km absolvovala za 42:11,57 min a v porovnaní so striebornou Holanďankou Annou van der Breggenovou dosiahla lepší čas o viac ako 90 sekúnd. Obhajkyňa zlata z rakúskeho Innsbrucku Annemiek van Vleutenová z Holandska zaostala za reprezentantkou USA o 1:52,66 min a po dvoch zlatých z predchádzajúcich dvoch MS tentokrát získala „len“ bronz.

Američanka mala už na medzičase (14,2 km) viac ako minútový náskok na vtedy druhú Van Vleutenovú a s pribúdajúcimi kilometrami ho ešte zveľadila, pred dvojnásobnú svetovú šampiónku sa ešte dostala jej krajanka Van der Breggenová. Tá na MS v časovke získala už štvrtú medailu, zakaždým brala striebro (2015, 2017, 2018 a 2019). Slovenka v 53-člennej štartovnej listine nefigurovala.

Medzi mužmi do 23 rokov triumfoval dánsky cyklista Mikkel Bjerg, dvadsaťročný rodák z Kodane obhájil titul z vlaňajšieho svetového šampionátu v rakúskom Innsbrucku. Trasu medzi Ripponom a Harrogate (30,3 km) zvládol za 40:20 min a druhého Američana Iana Garrisona zdolal o 27 sekúnd. Tretie miesto a bronzovú medailu si vybojoval ďalší Američan Brandon McNulty (+28 s). V cieli klasifikovali 59 pretekárov, jediný Slovák Samuel Oros obsadil 53. priečku s mankom 4:56 min na víťaza.

Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike

Yorkshire (Angl.)

Ženy-elite – individuálna časovka (Rippon – Harrogate, 30,3 km): 1. Chloé Dygertová Owenová (USA) 42:11,57 min, 2. Anna van der Breggenová +1:32,35, 3. Annemiek van Vleutenová (obe Hol.) +1:52,66

Muži do 23 rokov – individuálna časovka (Rippon – Harrogate, 30,3 km): 1. Mikkel Bjerg (Dán.) 40:20 min, 2. Ian Garrison +27 s, 3. Brandon McNulty (obaja USA) +28, … 53. Samuel Oros (SR) +4:56 min

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk – Dygertová ovládla časovku na majstrovstvách sveta, medzi mladými cyklistami zvíťazil Bjerg © SITA Všetky práva vyhradené.