Dva levy zastrelili, keď do ohrady vnikol mladý samovrah

Mladík preliezol oplotenie a dostal sa do ohrady k levom. Začal sa medzi šelmami vyzliekať, a pritom ho pozorovali návštevníci zoo.Santiago 22. mája (WebNoviny.sk) – Dva levy boli zastrelené a mladý muž vážne ranený, keď sa pokúsil spáchať samovraždu tak, že vnikol do klietky šeliem v zoologickej záhrade v čilskej metropole Santiago. Informoval o tom cez víkend miestny denník La Tercera.

Dvadsaťročný muž preliezol v sobotu oplotenie a dostal sa do ohrady k levom. Začal sa medzi šelmami vyzliekať, a pritom ho pozorovali návštevníci zoo. Uviedla to jej riaditeľka Alejandra Montalbová, ktorú dnes v správe citovala svetová agentúra DPA.

Tri levy si najprv muža nevšímali, ale keď mladík jedného schmatol, napadli ho a hrýzli. Opatrovatelia zvierat v zoo potom dva lesy zastrelili a muža zachránili, uviedla Čilská národná zoologická záhrada na Facebooku.

Riaditeľka Montalbová vysvetlila, že zoo nemohla použiť uspávacie šípy, lebo uspanie leva trvá štyri minúty a život votrelca bol bezprostredne ohrozený. U muža, ktorý pokrikoval v levej klietke citáty z Biblie, našli neskôr odkaz – akýsi list na rozlúčku, informovala polícia.

Aktivisti za práva zvierat protestovali proti zabitiu levov, ktoré boli v zoo vyše 20 rokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016