Dubnica odpustí podnikateľom nájomné, o pomoc musia požiadať

437997_gettyimages 1211345161 676x451.jpg

8.5.2020 (Webnoviny.sk) – Dubnickí podnikatelia pôsobiaci v mestských nájomných priestoroch budú môcť písomne požiadať o odpustenie nájomného za obdobie, počas ktorého museli mať pre mimoriadnu situáciu zatvorené prevádzky. Umožňuje im to novela všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorú jednohlasne schválilo mestské zastupiteľstvo.

Prevádzkam, ktoré boli zatvorené na základe rozhodnutia hlavného hygienika Slovenskej republiky a nemohli vykonávať svoju činnosť, radnica zníži a v niektorých prípadoch aj úplne odpustí nájomné.

Viac o téme: Koronavírus

Týmto spôsobom chceme pomôcť podnikateľom, ktorí sa musia vysporiadať s negatívnymi dopadmi epidemiologickej situácie, pretože nemôžu riadne vykonávať svoju činnosť. Takto im chceme vyjsť v ústrety a podporiť ich,“ vysvetlil primátor Peter Wolf.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Na zmene VZN sa zhodli všetci poslanci, pričom tá sa dotýka nielen nájmov nebytových priestorov, ale aj nájmov pozemkov na ich dočasné užívanie. „Opatrenie bude platné len počas zatvorenia prevádzky, resp. trvania mimoriadnej situácie vyhlásenej vládou, ako aj na obdobie jedného kalendárneho mesiaca po jej odvolaní. Podmienkou je podanie písomnej žiadosti nájomcu o odpustenie nájomného,“ upozornil Wolf s tým, že každú žiadosť bude mesto posudzovať individuálne.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Dubnica odpustí podnikateľom nájomné, o pomoc musia požiadať © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2020