Donald Trump pozval Andreja Babiša na stretnutie do Bieleho domu

403639_trump babis 676x425.jpg

BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreja Babiša do Bieleho domu. V stredu to na Twitteri oznámil americký veľvyslanec v Českej republike Stephen B. King.

Podľa diplomata by sa malo stretnutie uskutočniť 7. marca a Biely dom by ho mal „čoskoro“ oficiálne potvrdiť. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Súťaž o prvenstvo

Podľa Kinga je schôdzka dôkazom silných vzťahov Českej republiky a Spojených štátov. Babiš pozvanie nazval vyvrcholením vzťahov medzi oboma krajinami. „Som rád, že sa to potvrdilo. Budem reprezentovať všetkých občanov,“ vyjadril sa premiér.

Zároveň odmietol, že by medzi ním a prezidentom Milošom Zemanom bola súťaž o prvenstvo v návšteve Bieleho domu, píšu Novinky.

Návšteva Zemana

V USA je v súčasnosti na návšteve český minister zahraničia Tomáš Petříček. Ten sa vyjadril, že tam chce rokovať aj o pozvaní Zemana do Washingtonu.

Český prezident sa dlhodobo usiloval o pozvanie do Bieleho domu. Nedávno sa však vyjadril, že stretnutie s jeho americkým kolegom je nepravdepodobné.

Viac k témam: Biely dom, Česko
Zdroj: Webnoviny.sk – Donald Trump pozval Andreja Babiša na stretnutie do Bieleho domu © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2019