Dominika Cibulková môže byť už čoskoro svetovou trojkou

Ak Dominika Cibulková vyhrá turnaj v Petrohrade, pričom vo finále zdolá inú súperku ako Simonu Halepovú, posunie sa na tretie miesto svetového rebríčka.BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková má tento týždeň na dosah tretie miesto vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre. Potrebuje na to získať titul v ruskom Petrohrade, pričom vo finále by musela zdolať inú súperku ako Simonu Halepovú. Je dvojkou podujatia, Rumunka jednotkou, obe majú voľný žreb na 1. kolo.

Odporúčame:

Cibulková je svetovou päťkou, líderkou rebríčka opäť Serena

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková momentálne figuruje na piatej priečke v hodnotení, čo je osobný a zároveň vyrovnaný národný rekord, ten drží spoločne s Danielou Hantuchovou. Absolútnym historickým maximom hráča zo SR je štvrtá pozícia Miloslava Mečířa.

Úradujúca koncosezónna majsterka sveta WTA z októbrového Singapuru Cibulková sa v stredu alebo vo štvrtok stretne v petrohradskom osemfinále s úspešnou z utorňajšieho duelu Lotyšky Jeleny Ostapenkovej so švajčiarskou kvalifikantkou Stefanie Vögeleovou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2017