Domácnosti zaplatia za elektrinu viac, tvrdí OĽaNO

Líder OĽaNO Igor Matovič upozornil, že priemernej domácnosti na strednom Slovenskom, vzrastie po novom ročná platba za elektrinu o 45 eur.
BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Opozičné hnutie OĽaNO upozornilo na fakt, že po stredajšom schválení nových cenových rozhodnutí pre distribučné spoločnosti, zaplatia domácnosti na strednom Slovensku v bytových a v rodinných domoch bez trojfázových ističov za elektrinu viac.

„Pre domácnosti na strednom Slovensku, ktoré používajú elektrinu na bežnú činnosť, po novom vzrastie trojnásobne, z 7,7 na 21 eur za megawatthodinu, tarifa za distribúciu elektriny vrátane prenosu elektriny,“ povedal na piatkovej tlačovej besede líder OĽaNO Igor Matovič.

Odporúčame:

Regulačný úrad už schválil nové cenové rozhodnutia

SaS požiadala prezidenta o preskúmanie nezávislosti ÚRSO

Opozícia by chcela odvolať šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka

Zmenia sa ceny energií? Žiga nechce robiť na ľudí ´bububu´

Priemerná domácnosť na strednom Slovensku tak podľa neho zaplatí za elektrinu za rok o 45 eur viac. „Ako je možné, že Robert Fico v priamom prenose roztrhá faktúry a nakoniec všetky domácnosti v bytoch a všetky domácnosti v rodinných domoch, ktoré nemajú trojfázový prúd, zaplatia viac,“ dodal Matovič, ktorý vyzval všetkých predsedov koaličných strán, aby odvolali predsedu regulačného úradu a svojich nominantov v predstavenstvách a dozorných radách distribučných spoločností.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2017